Ubytování v Dar el Khamlia - poušť Erg Chebbi
Maroko - Cestování po Království západu

Ubytování

Speciální nabídka: Pobyty v poušti Erg Chebbi včetně ubytování v Khamlia House

Při cestování po Maroku si lze zvolit z několika různých možností ubytování. Vždy záleží především na vaší peněžence. Ve městech lze najít levné ubytování v rodinných a menších hotelech (80-250 dH/noc a osobu), v penzionech a hostelích lze sehnat noc ještě levněji (60-150 dH). Dražší hotely v turisticky atraktivních lokalitách ale stojí od 350 dH do 1000 dH za noc. Naopak v menších horských městech (například Chefchauen) stojí ubytování pro jednoho na noc třeba i 60 dH.

Pokud jste právě přicestovali do města a nemáte potuchy kde se ubytujete, vyplatí se chvíli hledat a zkoušet. Za optání se na cenu nic nedáte a můžete výrazně ušetřit. Obvykle lze po krátkém čase najít velmi levný a útulný hotel. Pokud navíc cestujete ve skupině, může vás noc v levném či studentském hotelu vyjít na pouhých pár desítek dirhamů. Hotely jsou vždy čisté, ty nejlevnější sporadicky, ale účelně zařízené. V těch dražších bývá na pokoji i lednička, televize, vařič, koupelna většinou bývá přímo na pokoji, pokud ne, je společná pro jedno patro. Pokud se vám zdá hotel příliš drahý, vyplatí se někdy zkusit smlouvat.

Při cestování přírodou je možné také ubytování v kempech. Není to žádné terno, Maročané se o přírodu obecně příliš nestarají, a tak ani kvalita kempů není nijak závratná. Ale ubytování je to velmi levné, v přírodě, neobtěžují vás tam žádní naháněči a občas je možné se i osprchovat. Pozor, není dobré nechávat věci ležet volně před stanem - Maročané se neostýchají si takto odložené věci vzít. Naopak do stanu se vám nikdy nikdo neodváží vstoupit. Kempy se nacházejí kolem všech větších měst i u přímořských resortů. Vždy jsou ale vzdálené až několik kilometrů. Informujte se tedy v turistickém centru, případně na recepci některého z hotelů.

Kempy najdete kromě jiného u měst Agadir, Asni, Casablanca, Erfoud, Fes, Chefchauen, Marrakéš, Meknés, Rabat, Safi, Tangier, Tetouan, Tiznit, Zagora.

Tip:

Nádherné městečko Essaouira u pobřeží Atlantického oceánu nabízí velmi levné hotely. Například hned naproti autobusovému nádraží přes silnici se v zapadlém domečku nachází malý rodinný hotýlek, kde lze přespat už za 80 dH/noc. Pokoj je čistý, uklizený, s jednou postelí a výhledem do rušné ulice. Záchody a sprchy jsou společné na jednom patře. V Casablance se lze ubytovat přímo u jednoho z nejrušnějších náměstí ve studentském hotelu Hotel du Palais. Nachází se v ulici Rue Farhat Hachad, poblíž je francouzský konzulát. Noc stojí pro jednu osobu kolem 130 dH, pokoje jsou velmi útulně zařízené, včetně evropského WC a sprchy.